Centrum Medyczne "Gemini"
    A+ A- Reset
    A+ A- Reset
 
 

Zaburzenia uwagi słuchowej u dzieci - objawy i leczenieCzy Twoje dziecko nie zawsze reaguje na to, co do niego mówisz? Czy trudno mu się skoncentrować? A może ma wadę wymowy? Przyczyną takich objawów może być zaburzenie uwagi słuchowej. Jakie są objawy braku koncentracji słuchowej i jak można temu zaradzić?

PROBLEMY U DZIECI

Rodzice bardzo uważnie obserwują swoje dzieci i od razu reagują na wszelkie symptomy nieprawidłowego rozwoju u dzieci. Wady wymowy to klasyczny i często spotykany problem u dzieci. Rodzice w takich przypadkach szukają pomocy u logopedy, który prowadzi z dzieckiem ćwiczenia usprawniające język, wargi, policzki itd.

Sporo rodziców zauważa także problem niereagowanie dzieci na bodźce zewnętrze. Gdy dziecko jest pochłonięte zabawą, to nie słyszy lub nie reaguje na bodźce z otoczenia. U starszych dzieci można często dostrzec brak koncentracji – nie umieją się skupić w szkole, na wykonaniu jednego zadania, nie wiedza co jest zadane do domu itd. Po kilku latach nauki okazuje się, że dziecko ma dysleksje – takich problemów można by mnożyć mnóstwo.

ZABURZENIE UWAGI SŁUCHOWEJ

Ucho jest łącznikiem między światem zewnętrznym a naszym mózgiem. Odgrywa więc bardzo ważną funkcję. Nieprawidłowe przetwarzanie słuchowe może objawiać się nierozumieniem poleceń, nadwrażliwością na niektóre dźwięki, brakiem koncentracji, ubogim słownictwem, wycofaniem, zagubieniem, brakiem koordynacji ruchowej, nieumiejętnością wyizolowania pewnych dźwięków itd.

CZYTAJ DALEJ