Centrum Medyczne "Gemini"
    A+ A- Reset
    A+ A- Reset
 
 

Chroń swój słuch podczas oglądania fajerwerkówJedzenie, przyjaciele i fajerwerki są częścią naszych corocznych obchodów nocy sylwestrowej.

Cieszymy się wszystkimi tymi aspektami, ale można sobie naprawdę zaszkodzić. Jeśli nie zajmiemy się nimi odpowiednio i nie podejmiemy środków zapobiegawczych, fajerwerki, które odpalamy w naszych sąsiedztwach, mogą uszkodzić nasz słuch. 

Dźwięki wybuchowe mogą być tak samo szkodliwe, jak stale podwyższony poziom hałasu przez dłuższy czas.

Szum w uszach lub dzwonienie w uszach jest również problemem związanym z narażeniem na głośne huki i wybuchowe dźwięki.

Jeśli bierzesz udział w pokazie sztucznych ogni na stadionie lub w parku, powinieneś być w bezpiecznej odległości

Jeśli świętujesz z własnymi fajerwerkami, musisz być uważny. Zapewnij bezpieczną odległość i używaj ochronników słuchu. Małe dzieci powinny nosić ochronniki słuchu typu nausznego, a dorośli mogą używać miękkich piankowych zatyczek do uszu. 

Wszyscy jesteśmy podatni na utratę słuchu. Jednak w przypadku osób, które już mają osłabiony słuch i są narażone na głośne dźwięki, narażenie to powoduje szybszą utratę słuchu. 

Co możesz zrobić, aby przywrócić słuch, gdy zostałeś wystawiony na dźwięk huku lub eksplozji, na przykład będąc zbyt blisko głośnych fajerwerków? Niestety nic - szkoda jest wyrządzona. Dlatego kluczem jest zapobieganie. 

Utrata słuchu jest zwodnicza, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy, że to się dzieje. Odbywa się to trochę od czasu do czasu i dostosowujemy się do tego, nie zdając sobie sprawy, że podkręcamy telewizor lub prosząc ludzi o powtórzenie. Często nie wiesz, że to problem, dopóki inni ci nie powiedzą.

Więc bądź mądry w noc sylwestrową, jeśli planujesz odpalić kilka petard z rodziną i przyjaciółmi. Zachowaj bezpieczną odległość od wybuchów i zakryj uszy, aby mieć pewność, że nadal będziesz mógł cieszyć się wszystkimi dźwiękami.

 

Jeśli po obejrzeniu pokazu sztucznych ogni uważasz, że masz chwilową utratę słuchu, skontaktuj się z nami.

 

Życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.