Centrum Medyczne "Gemini"
    A+ A- Reset
    A+ A- Reset
 
 

Rzeczywistość zmęczenia słuchaniem w świecie masekByć może zauważyłeś związek między zmęczeniem słuchaniem a maskami na twarz. Podczas pandemii COVID-19 maski na twarz spowodowały różne bariery komunikacyjne, których skutkiem może być zmęczenie słuchaniem.

Wiadomo, że maski dla wielu stanowią ogromną barierę; szczególnie dla osób z ubytkiem słuchu lub tych, którzy polegają na czytaniu z ruchu warg, pytaniach z twarzy itp. do skutecznej komunikacji.

W rzeczywistości maski mogą zmniejszać poziom decybeli w dowolnym miejscu od 3-12 dB. To pokazuje, jak wiele masek ogranicza jakość dźwięku i mowy i nic dziwnego, że powoduje zmęczenie słuchaniem. Dla kogoś z ubytkiem słuchu, choć może się wydawać, że to niewiele, w rzeczywistości jest to dość znaczący spadek, ponieważ nasz słuch jest już ograniczony.

Odkąd rozpoczęła się „era masek”, możesz czuć się bardziej sfrustrowany i możesz gorzej słyszeć rzeczy niż zwykle

Wskazówki dotyczące radzenia sobie ze zmęczeniem słuchowym:

  • Udaj się w spokojne miejsce , szczególnie po długim słuchaniu, aby odpocząć dla uszu i umysłu.
  • Głęboki oddech : czy to w tej chwili, czy później. Poświęcenie minuty (lub kilku) na chwilę wytchnienia może pomóc zresetować, skupić się i utrzymać frustrację i niepokój.
  • Nie bój się mówić . Czy masz ubytek słuchu, czy nie; jeśli nie możesz kogoś usłyszeć lub nadążyć, nie bój się poinformować drugiej osoby .
  • Jeśli to możliwe, korzystaj z komunikacji pisemnej . Spróbuj komunikować się za pomocą długopisu i kartki, telefonu czy e-mail.