Centrum Medyczne "Gemini"
    A+ A- Reset
    A+ A- Reset
 
 

Jak dobrać aparat słuchowy?Zaczynamy od podstawowego pytania które zadają sobie osoby niedosłyszące: JAKI APARAT SŁUCHOWY WYBRAĆ?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: TAKI W KTÓRYM SŁYSZALNOŚĆ BĘDZIE NAJLEPSZA POD WZGLĘDEM ZROZUMIENIA MOWY ORAZ NATURALNOŚCI ODBIERANEGO DŹWIĘKU!

Wydaje się że taka odpowiedź jest dość banalna i oczywista. Czy rzeczywiście? Każda osoba, która pierwszy raz jest skierowana na dobór aparatu jest dość zdezorientowana, może nawet przestraszona. Zastanawia się jak będzie wyglądała z aparatem słuchowym, wzbraniając się przed wizytą w gabinecie protetycznym. Kiedy już zdecyduje się na ten krok kolejna niepewność związana jest z typem aparatu jaki powinien być zastosowany (aparat zauszny czy wewnątrzuszny, aparat producenta A czy producenta C, aparat tani czy droższy, itd.).

W kolejnych etapach wytłumaczymy całą procedurę doboru aparatu i udowodnimy, że tak naprawdę odpowiedź na podstawowe pytanie zadane wcześniej jest dokładnie taka jak podaliśmy: NAJLEPSZY APARAT SŁUCHOWY TO TAKI, KTÓRY DLA DANEJ OSOBY DAJE DŹWIĘK NAJBARDZIEJ ZBLIŻONY DO NATURALNEGO ORAZ W KTÓRYM MOWA JEST NAJBARDZIEJ ZROZUMIAŁA ZARÓWNO W CISZY JAK I HAŁASIE.

Jest jeszcze jedno pytanie pomocnicze: JAK WYBRAĆ PROTETYKA SŁUCHU (PUNKT Z APARATAMI)?

CZYTAJ DALEJ