Centrum Medyczne "Gemini"
    A+ A- Reset
    A+ A- Reset
 
 

Światowy Dzień Słuchu.3 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Słuchu.
W Polsce pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej powstała Kampania Społeczna
"Usłyszeć Świat - Usłysz wszystkie odcienie dźwięków" mająca na celu zwrócenie uwagi na problemy ze słyszeniem.
W tym dniu Światowa Organizacja Zdrowia zwraca szczególną uwagę na rolę prewencji, potrzebę szybkiej interwencji i natychmiastowego badania w przypadku zaobserwowania problemu słuchu u siebie czy bliskich oraz znaczenie właściwego leczenia zaburzeń tego organu.

Słuch jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Dlatego każdego roku 3 marca, podczas Światowego Dnia Ochrony Słuchu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uwidacznia znaczenie prawidłowego słuchu dla ludzkiego życia. Problem głuchoty staje się coraz bardziej poważny. Na świecie zmaga się z nim już 360 mln osób.

Światowa Organizacja Zdrowia szeroko promuje ochronę słuchu, a także wspiera kraje świata
w programach profilaktyki i leczenia tego narządu. Według danych organizacji, aż 360 milionów ludzi na świecie, w tym aż 32 miliony dzieci cierpi z powodu głuchoty. Stanowi to ponad 5 procent populacji mieszkańców globu.  

W Światowym Dniu Ochrony Słuchu WHO zwraca szczególną uwagę na rolę prewencji, potrzebę szybkiej interwencji i natychmiastowego badania w przypadku zaobserwowania problemu słuchu u siebie czy bliskich oraz znaczenie właściwego leczenia zaburzeń tego organu.         
Eksperci radzą, aby w celu zachowania dobrego słuchu stosować się m.in. do następujących wskazówek:
- wykonywać regularne badanie słuchu,
- nie słuchać głośno muzyki i ograniczać używanie słuchawek,
- nie przebywać długo w miejscach, w których panuje duży hałas,
- kupować sprzęt elektroniczny, który posiada niskie parametry głośności,
- w przypadku zauważania u siebie zaburzeń słuchu udać się do poradni laryngologicznej.
Na rzecz ochrony słuchu i poprawy jakości słyszenia powstała kampania społeczna pod patronatem Ministra Edukacji  Narodowej „Usłyszeć Świat – Usłysz Wszystkie Odcienie Dźwięków” Osoby zainteresowane problematyką odsyłamy do strony internetowej www.slyszymy.pl

Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIA SŁUCHU, na które można zgłaszać się do Przychodni przy ulicy Kościerskiej 9, pokój 39 (parter).
Na badanie słuchu można umówić się telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 601 411 689.
Audiometrysta w uzasadnionych przypadkach (osoby niepełnosprawne, sędziwe) dojedzie do miejsca zamieszkania aby wykonać badanie słuchu po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu.
Zbadaj swój słuch i usłysz wszystkie odcienie dźwięków.